2 Aralık 2012 Pazar

4. ÜKG Blog Tur Part 1 : Fırtına Büyücüsü (Jim Butcher) / Ön Okuma4. Blog Tur'un İlk Bölümüne Hoşgeldinizzz!!!

Bölüm 2!
Bölüm 3!

Bu turda arkadaşlarım ve ben İthaki Yayınlarından Dresden Dosyaları adlı serinin ilk kitabı Fırtına Büyücüsünü inceledik.

Kitap Künyesi;


Harry Dresden işinin en iyisiydi. Eh, teknik olarak o işi yapan tek kişiydi. Dolayısıyla Chicago Emniyet Müdürlüğü fanilerin yaratıcılığını ya da kapasitesini aşan bir vakayla karşılaştığında cevaplar almak için onun kapısını çalıyordu. Çünkü ‘günlük' dünya aslında tuhaf ve büyülü şeylerle dolup taşıyordu ve bunların büyük bölümünün insanlarla arası iyi değildi. İşte Harry burada devreye giriyordu. Sorun çıkaran tuhaf şeyleri enselemek için bir büyücü gerekiyordu.

Tek bir sorun vardı. Harry tabiri caizse sinek avlıyordu. Bu yüzden polis kara büyüyle işlenmiş bir çifte cinayet vakası için ondan yardım isteyince Harry'nin gözlerinde dolar işaretleri belirdi. Ama kara büyünün olduğu yerde onu yapan bir kara büyücü de vardır. Ve o kara büyücü Harry'nin ismini biliyordu. Olaylar işte o noktada… ilginçleşmeye başladı. Büyü. İnsanı ölüme götürebilir.“Heyecan verici, iyi kurgulanmış, karmaşık, sürükleyici ve şaşırtacak kadar iyi bir ilk roman.” 
 Chris Bunch 
Goodreads Puanı: 3.99
Etiketler: Büyü, Fantastik, Gizem

BÜYÜ. İNSANI ÖLÜME GÖTÜREBİLİR.


Ön Okuma;
Turu Tamamlamayı Unutmayın!

 Kitap Hayvanının Günlüğü;  Kitap Yorumu ve Daha Fazla Dresden!

  Zimlicious; Yazar Röportajı!

Kitap Esintisi ; Kitap Yorumu!

Kitaplık Kedisi  ; Kitap Yorumu!

Sevgili Kitap  ; Alıntılar!

Romancekolik ; Kitap Yorumu!

Kitab-ı Sevda ; Kitap Yorumu ve Okuyucu Testi!2. Bölüm "Kurtadamlar" için haftaya aynı gün ve saatte görüşmek üzere! Esen kalın!


ÜKG Facebook Sayfası!
LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...