7 Ekim 2012 Pazar

Sadist - Norm Applegate

Kitap Adı: Sadist
Orjinal İsim: Into the Basement
Yazar Adı: Norm Applegate
Yayınevi: Arvo Yayınları
 Sayfa Sayısı: 173
 Tür: Korku

Bu kitabı okuyalı baya oldu ve aklımda pek birşey kalmamış ama on sene önce okuduğum klasiği size cümle cümle anlatırım o yüzden bazı kitaplar akıldan daha kolay çıkar. Bilmem anlatabildim mi.

Ben korku, cinayet, gerilim romanlarına bayılırım sülalede adım çıkmıştır hatta ama hep abimin yüzünden. Bi gün elimde mükemmel cinayetler romanını görünce odadan fırladı kaçtı ama nasıl kaçış. Zaten onunda en büyük fantazisi benim onu öldürmem, bu korkuyla yaşıyor halbuki koskocada adam ne korkuyorsa.

Neyse ben işte bu romanın çıkacağını duyduğumda çok heycanlanmıştım hatta goodreadste yazara mesaj atmıştım o da aynı şekilde heycanlıydı hatta sanırım Türkiyede bu tarz kitabın çıkacağına çok şaşırdım diye bi durum güncellemeside yapmıştı. Bende ohoo amca sen nerde yaşıyosun dedim ona.

 Kitabı çıkar çıkmaz alamadım uzun bir süre geçti sonunda aldım okudum ama ben o tanıtımda geçen kitapla aynı kitap mı bu dedim. Öncelikle şunu belirteyim çeviri iyi değildi. Bazı cümleleri anlamıyorsunuz başı sonu belli değil. Çeviriden ziyade roman olmamış. Karakterler havada kalmış. Başlamış olduğum için bitirmiştim açıkçası. Şimdi yazarken aklıma geldi mesela aynı tür kitaplar içinde Kötü Ruh'u önerebilirim yazarı Maxime Chattam. Kitabı ben kaç yaşındaydım hatırlamıyorum 16 falandı herhalde alıp ilk bölümünü okuyup iğrenip geri vermiştim amaa o nasıl kitap o nasıl işkence çeşidi! Bunu hatırladığım iyi oldu bak en kısa zamanda kitabı edinmem lazım. Okuyan varsa Kötü Ruh'u yorumlarınıda bekleriz.

Bu arada valla yazar arkadaşım falan demedim zort diye 2 puan verdim goodreadste zaten adam o günden beri konuşmuyor benle.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...