24 Ekim 2013 Perşembe

Undeniable - Madeline Sheehan
Kitap Adı: Undeniable
Seri Bilgisi: Undeniable#1  
Yazar Adı: Madeline Sheehan
 Sayfa Sayısı: 332
 Tür: Erotik Romantik


+18


Hangi manyaklık dönemimde Romancekolik'e ya tağam ver okuycam ya dediysem o zamana geri dönüp Romancekolik'i ortadan kaldırmak istiyorum. Şu an terapi görüyorum yaşadığım travmalardan sonra salyamı ağzımda tutamıyorum. Allah belanı vermesin Hanife.

Bunun yazarı bir psikolojik depresyona girmiş. Bunun terapisti de bu böyle olmaz sen git en iyisi bişeyler yaz annem bu içindeki saykoluğu dışarı dök demiş. Bu da sen git yaz sonra ay bu çok güzel oldu belki okuyan olur kendi müritlerimi yaratırım diye yayınla bunu. 

Herhalde metrekareye en fazla sayko düşen kitap budur. Herkes mi psikopat herkes mi sorunlu olur arkadaş. Nasıl bir psikolojidir nasıl bir bilinçaltıdır anlamadım. Allah bilir o bilinçaltını açsak içinden kötü pis kaka Grinin Elli Tonu çıkar.

Konuya geleceğimde şimdi aranızdan ee sen neden okudun diyen olacak. Ümüğüne çökerim sözünü geri alsın. 

Nihayet konumuza gelirsek motosiklet çetesinin liderinin kızı Eva ileee başka bir çetenin lideri Deuce'un aşkı anlatılıyoor. Aralarında 18 yaş farkı var. Çiftler arasındaki yaş farkı hiç bir zaman beni rahatsız etmemiştir ama bu kitapta tanışmaları Eva 5 Deuce 23 yaşında olunca ilk sinir krizimi orda geçirdim. Sonra niye devam ettin derseniz çok sevimli bir karşılaşmaydı aslında öyle kötü değildi ama sonraları kız 16 yaş ve sonrasında olanlar sonra kızla Frank arasında olanlar sonra arkadaşının kocası sonra bakkalın çırağı sonra sütçü sonra vşmfödmvdk sos sos sos sosMerhaba ben Kağıt'ın abisi, üzülerek söylüyorum ki kendisi aklını yükseltti acil servise kaldırdık size son sözleri ise şunlar oldu "bıldır ki hurmalar *ötümü tırmalar" 
Pardon yanlış kağıdı okudum size dedi ki "Eğer bu kitabı okuyacak sosyopat varsa onla ilgili çok güzel planlarım var bana gelsin bana gelemiyorsa da şuraya gitsin." dedi. 


8 Ekim 2013 Salı

16. ÜKG Blog Tur : Doktor Uyku (Stephen King) / King Filmografisi + Çekiliş16. ÜKG Blog Turuna Hoşgeldiniz!

Bu turda tüm cıvıklığımdan arınıp bilgisayarımın başına oturdum çünkü turumuzun konuğu beyin kıvrımlarında küçükken baloncuk yaptığımız şişenin kapağındaki demir bilyeyle oynadığım oyunu oynamak istediğim korku-gerilim üstadı Stephen King!

Yazıma başlamadan önce herkesin çayını çorbasını bırakıp bi dakikalığna saygı duruşuna geçmesini istiyorum. Çünkü eminim Türkiye'de 10 kişiden 9'u ya bir Stephen King filmiyle ya da romanıyla göz ucuyla da olsa aşinalığa erişmiştir. Çok saçma bi cümle oldu bu. 


Tur programı;

05.10.13 | Kitap Hayvanı'nın Günlüğü - Ön Okuma 
06.10.13 | Zimlicious - Kitap Yorumu + Seri Hakkında 
07.10.13 | Sevgili Kitap - Kitap Yorumu + Karakter Fihristi 
07.10.13 | Romancekolik - Stephen King'e Dair 
07.10.13 | Kitab-ı Sevda - Kitap Yorumu + Okurlar Neler Diyor? 
08.10.13 | Yorumbaz - Kitap Yorumu + Alıntılar 
08.10.13 | Kitap Esintisi - Kitap Yorumu 
08.10.13 | Kağıt Kız - King Filmografisi


Aslında edebiyat uyarlamarından behsetmeyi sevmem. Çünkü edebiyat ve edebiyattan uyarlamalar bana göre tamamen farklı iki sektörler. Bana gelip biri aa bak okuduğun romanın filmi çıkmış dese filme tamamen kitaptan arınıp giderim. Bunu yaşım daha çok küçükken Rüzgar Gibi Geçti'yi okuyup ardından izleyerek acı bir şekilde öğrendim. Ha bu arada en iyi uyarlamayı sorarsanız bana Yüzük Kardeşliği serisi derim. Neyse, dağılmayalım. Bugünkü başrol oyuncumuz Doktor Uyku

Doktor Uyku Stephen King'in 1977 yılında yazdığı Mahşer (The Shining) adlı romanın devam niteliğindeki romanıdır. Mahşerdeki küçük Danny Doktor Uyku'da karşımıza orta yaşlı bir adam olarak çıkmaktadır.The Shining (Mahşer) sinemaya aynı adla 1980 yılında uyarlanmış, Türkçede ise Cinnet ismini almıştır. Stephen King'in meşhur filmlerinden ve dönemin kültlerindendir.

Şunu söyleyeyim Stephen King uyarlamaları her ne kadar uyarlamaları çok sevmesemde benim izlemeyi en çok sevdiklerimdendir ve birde Nora Roberts var tabi onun uyarlamalarını resmen baltalıyorlar ama ben bayılıyorum izlemeye.

Stephen King'in izlediğim ilk filmi ki ben yıllar yıllar sonra onun olduğunu öğrendim. İsmini hatırlamıyorum, yönetmen oyuncu vs hatırlamıyorum çok küçüktüm izlediğimde. Hatırladığım şey ise mazgallardan çocukları çeken ve lavabodan kan fışkırtan palyaço. Bu şekilde aratınca google'da anında bulmuştum. Bütün çocukluğumun içine etmiştir. Bir V.C. Andrews birde "O" kitabının uyarlaması. O yaşta beni omzumun üstündeki teybimde Cartel 1 Numara dinleyip arka bahçemde marihuano yetiştirmeye itmişlerdir Stephen King'in Sinemalar.com sitesinin verilerine göre 92 filmi sinemaya uyarlanmış. Bunların başında Yeşil Yol, Esaretin Bedeli, Sis, Carrie, Cinnet, Hayvan Mezarlığı, Rose Red Konağı  ya da Red Rose Konağı gelir.

Cinnet'i yeni izlemiş biri olarak -karanlıkta ve tek başına- şunu söyleyebilirim ki beni korkutan tek şey tuhaf, gayet tertipli, düzgün giyinip uğursuz bir bakışa sahip sayko çocuktur, bundan daha fazla korktuğum şeyse  tuhaf, gayet tertipli, düzgün giyinip uğursuz bir bakışa sahip sayko iki çocuktur. Bunların elinde bi yerinde bide kan varsa gördüğüm ilk çocuğu tokatlama potansiyaline sahip olabiliyorum.
Stephen King dünyaya ürünlerini saçtıkça aslında yanlış anlaşılmış insandır. Kendisi aslında bir çocuk kalbine sahiptir, bunu her fırsatta dile getirir. 

"Herkes benim korkunç biri oldugumu düsünüyor, hiç bile! Bende bir çocuk kalbi var;masamda bir kavanozun içinde."

 Okuduğum tek eseri -daha sonra uyarlamasını izlediğim- Hayvan Mezarlığıdır. Kendimde cesareti bulursam birgün "O"'yu okuyacağım. Peki sizin uyarlamasını izlediğiniz favori Stephen King romanı hangisi?


**Bu arada tam bir hayranı olduğum ve Doktor Uyku'da göndermelerinde olduğu Sons of Anarchy'nin üçüncü sezonunda oynamış. Ay balım ya.LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...