30 Eylül 2012 Pazar

2. ÜKG Blog Tur: Güneşin Kızları (Corban Addison)/Ön Okuma&Kitap Çekilişi


 BUGÜN DÜNYADA 27 MİLYON KÖLE BULUNMAKTADIR.

1.2 milyonu Hindistan'da seks kölesi olarak esir edilen çocuklardır." Türkiye'de cinsel istismar olaylarının % 90'ı adli makamlara yansımıyor. Mağdurların % 11'ini 0-5 yaş, % 15'ini 6-15 yaş, % 13'ünü 12-17 yaş, %1'ini 24-29 yaş arasındaki çocuklar ve gençler oluşturuyor."


28 Eylül 2012 Cuma

Meleklerin Kanı - Nalini Singh

Kitap Adı: Meleklerin Kanı
Orjinal İsim: Angel's Blood
Seri Bilgisi: (Lonca Avcısı#1)
 Yazar Adı: Nalini Singh
Yayınevi: Artemis
 Sayfa Sayısı: 476
 Tür:  Urban Fantazi


Meleklerin Kanı bitti. Ama ben beğenmedim bu kitabı arkadaşlarımın çoğu çıldırmış gibi önerdiler ama nedense beklediğim gibi çıkmadı.

Bir, kanatlı erkek nedir ya melek tamam anladıkta kıyafetini nasıl giyiyorsun nasıl yatıyorsun uyuyorsun bu ayrıntılar hep aklıma takıldı okurken.Yani kanat biraz feminen değil mi bi süre çıksa o kanatlar anlarım ama  sürekli göz önünde olunca bana komik gelirdi açıkçası

İki, karakterler yüzeyseldi. Raphael yani erkek melek kahramanla Elena kadın kahraman boş geldi bana, sanki böyle davranırlarsa derlerse okuyucu daha çok sever gibi. Bildiğin kağıt üzerindeki kahramanlardı. İnandırıcı gelmedi bana. Ha diyeceksiniz ki meleğin neresi inandırıcı gelsin doğru diyebilirsiniz ama ben ne hayali zor yaratıklar okudum sizi çekip o dünyaya sokacak.

25 Eylül 2012 Salı

Yüz Bin Krallık - N.K. Jemisin

Kitap Adı: Yüz Bin Krallık
Orjinal İsim: The Hundred Thousand Kingdoms
Seri Bilgisi: Miras Üçlemesi #1
(The Inheritance Trilogy #1) 
Yazar Adı: N. K. Jemisin
Yayınevi: DEX
 Sayfa Sayısı: 383
 Tür: Bilim Kurgu, Epik Fantezi, Fantastik
Ya iki ruhun olduğunu keşfetseydin?

Tanrılar ve faniler, güç ve aşk, ölüm ve intikam.
 


Miras Üçlemesinin ilk kitabı Yüz Bin Krallık için söyleyebileceğim tek şey MÜ-KEM-MEL-Dİ. Hala daha Göksaraydayım hala daha Tanrılarla beraberim gibi. Etkisinden kolay kolay kurtulamayacağım sanırım.

Kitabımızı kahramanı Yeine Darr halkının hükümdarı, ennu'su. Açıkça dürüst olacağım ilk başta erkek (ilk iki sayfa) sandım ama o daha 20 yaşına bile basmamış bir kadın savaşçı. Çok güçlü ve cesur biri.
10 yıl önce babası ölmüş yaklaşık 1 yıl öncede annesi bir cinayete kurban gitmiştir.
  Annesi Göksaray'da yaşayan Amn ırkına mensup Arameri ailesinden olan ve Yüz Bin Krallık'ın Hükümdarı Dekarta'nın kızı ve varisidir. Ama Yeine'in Darr'lı babası ile evlenmek için sarayı terkettiğinde reddedilmiş.

14 Eylül 2012 Cuma

Kitap Takası/Book Swap


Bi önceki gönderimi yazarken postacı geldi, kitabım gelmişş havalara uçtum.

 Yabancı bloglarda görürdük gerçi bi iki Türk bloguda yapmıştı ama ben katılamadım. Bizde aramızda küçük bir kitap takası yapalım dedik. Sevgili Zimlicious'ın sahibesi Simay da Sisters Red'i görünce nasıl sevindiğimi anlatamam çünkü ben hem o kitabı okumak istiyordum hemde kapağına hayrandım. 


Vee Simaycim o görünen not varya o not günümü aydınlattı çerçeveletip asacağım onu ilk okuduğumda kahkaha attım çook teşekkür ederim:D


AlışverişElimde liste vardı üç kitap alıp çıkacaktım raflara bile bakmadım amaa kaderin bir oyunu almak istediğim kitap "Meleklerin Kanı" yoktu. D&R'ın hiç bir şubesinde yokmuş. Ben çıktı diye biliyordum neyse dedim daha uzak mesafedeki -bakın hala gözüm dönmemiş nasılda kendimi tutuyorum- İnkılap kitabevini aradım ama orda da yokmuş e bende başka kitap bakiyim dedim elimden geleni yaptım sonuçta ve bunlarla çıktım benim suçum yok valla. 

Bu alttaki iki kitap o kadar güzel o kadar güzel kapaklara sahip ki al onları duvara as. Birde o "Rüzgarla Gelen" sen ne şekersin kapağına baktım şans kurabiyesi var benimde zaafım var kurabiye muffin yapmaya bayılırım, arkasınıda okuyunca aldım. Tamam itiraf ediyorum aç gittim D&R'a.

Sizler neler aldınız son zamanlarda?

13 Eylül 2012 Perşembe

Limos - Larissa Ione

Kitap Adı: Limos
Orjinal İsim: Immortal Rider
Seri Bilgisi: (Mahşerin Dört Atlısı #2)
 (Lords of Deliverance #2)
Yazar Adı: Larissa Ione
Yayınevi: Arunas
 Sayfa Sayısı: 463
 Tür: Paranormal


"Ölümsüz, Savaşçı, Tutkulu, İnatçı, Sırlarla Dolu Bir Dişi"


İlk önce şunu söylemeden geçemeyeceğim kitapta bi iki yerde kelime hatası bir yerde bir cümle ingilizce kalmıştı (Sayfa:58) bazı yerlerde de cümle hataları vardı. Yayınevinin diğer kitaplarından okuduklarımda var ama hiçbirinde böyle hatalar gördüğümü hatırlamıyorum. Özellikle ingilizce kalan cümle dikkatimi çok dağıttı.

Kitap çok eğlenceliydi ilk kitabı okuyanlar bilirler sonunda Arik ve Limos'la ilgili bir sahne vardı Arik Limos'u öpmüştü ve Limos'ta karşılık vermişti. Satanla -yani şeytan bu- nişanlı olan Limos eğer bir erkeğe şefkat gösterirse Satan o kişiyi Sheoul yani şeytanlar alemine çekip işkence edebilecek ve ayrıca o kişi Limos ismini söylerse Limos doğruca Satan'ın kollarına düşecektir. Tabii bu da mahşerin gelmesini hızlandıracaktır.İşte bu yüzden Arik Limos karşılık verdiği için doğruca şeytanlar alemine gezintiye çıktı.

12 Eylül 2012 Çarşamba

Çekiliş SonucuKatkılarından dolayı DEX'e sonsuz teşekkürler. 


Yapılan çekiliş sonucu DEX yayınlarından Ruhsuz adlı kitabı kazanan kişi Zeynep Çiçek olmuştur.

                       Adres bilgilerinizi lütfen kagitkiz@gmail.com adresinize  iletiniz, iyi okumalar:)9 Eylül 2012 Pazar

1.Blog Tur: Ruhsuz (Jodi Meadows) /Kitap Çekilişi
Türkiye'nin farklı yerlerinden 10 kitap kurdu blog yazarı bir araya geldik ve bir ilke imza atmaya karar verdik.  Türkiyede ilk defa yapılan Blog turunda yok yok. Bu blog turu kapsamında hiç bir masraftan kaçınmadık, yazarla röportaj mı dersiniz, kitap yorumu, kitap çekilişi, okuyucu testleri, ön okuma ve daha fazlası. Her blog yazarı blogunda farklı bilgilere yer verdi. Seçtiğimiz ilk kitap ise DEX yayınlarından çıkan Jodi Meadows'un Ruhsuz isimli kitabı.


Sen ne yaptın kardeş diyeceksiniz. Ben de geleneksel 1. Blog turu  kapsamında canım cicim DEX'in bana gönderdiği kitabı çekilişle aranızdan bir kişiye hediye edeceğim. Bunun için yapmanız gereken tek şey daha doğrusu izleyicim olduktan sonra yapacağınız tek şey bu postun altına DEX yayınlarından hangi kitabı okudunuz/beğendiniz ya da hangi kitabını okumak istiyorsanız onu yorum olarak yazmak. DEX yayınlarının bize katkısından dolayı çok çok teşekkür ederiz. Onlara burdan şarkı da armağan edecektim ama arabesk ruhumu herkes görsün istemedim.


*Çekiliş  11.09.2012 de sona erecektir.
* Mail adresinizi eklemeyi unutmayın.
Diğer blog yazarı arkadaşlarımın bloglarını ziyaret etmeyi unutmayın :)

Kitab-ı Sevda                       ~ Kitap Yorumu & Okuyucu Testi
Sevgili Kitap                         ~ Kitap Yorumu & Alıntılar 
Sihirli Kitap                           ~ Ön Okuma
Kitap Maceraları                   ~ Kitap Çekilişi
Zimlicious                             ~ Yazarla Röportaj & Kitap Çekilişi
Romancekolik                       ~ Kitap Yorumu
Kitap Hayvanının Günlüğü     ~ Kitap Yorumu
Kitap Esintisi                        ~ Kitap Yorumu
2 Eylül 2012 Pazar

Okuyorum


Şunun güzelliğine bakar mısınız? Gerek ciltli olması gerek Edgar Allan Poe'nun resmi böyle saatlerce bakabilirim bu kitaba ama bakmayıp başlamam lazım baya oldu alalı bugünde dedim yavaştan başlayayım hergün bir hikaye okurum okudukça da sizinle paylaşırım.

1 Eylül 2012 Cumartesi

İhtiras Çemberi - Virgina Henley

Kitap Adı: İhtiras Çemberi
Orjinal İsim: The Dragon and the Jewel
Seri Bilgisi:  (Medieval Plantagenet #2) 
Yazar Adı: Virginia Henley
Yayınevi: Koridor
 Sayfa Sayısı: 516
 Tür: Tarihi Romantik, Ortaçağ
 


Yazarın okuduğum ikinci kitabıydı, normalde saray entrikalarını sevmem ama Virginia Henley ikinci kitabında da bana sevdirmeyi başardı.İlkini okudugumda kitap beni çok yormuştu bi iki yeri beni rahatsız etmişti bu kitapta aynı şey olmadı dolu dolu bir kitaptı salt aşktan ibaret değildi tarih (ortaçağ) çok iyi yansıtılmıştı.

Kahramanlarımız kraliyet mücevheri Eleanor ile savaş beyi Simon, kitabın başında Eleanor 9 yaşında 40 yaşında bir adamla evleniyor -ben okumadan öğrenmiştim ve nasıl yani çok kötü hayatta okumam demiştim çünkü ilk kitapta da benzer birşey beni rahatsız etmişti- ama o kadar hoş anlatılmış ki evlendiği adam William'ı çok sevmiştim nasıl yani demeyin okuyun görün ve ölümüne çok üzüldüm. 

Aşk Kaç Beden? - Sarra Maning

Kitap Adı: Aşk Kaç Beden?
Orjinal İsim: You Don't Have to Say You Love Me
Yazar Adı: Sarra Manning
Yayınevi: Feniks
 Sayfa Sayısı: 608
 Tür: Chick-lit

Şimdi şu yukarıdaki bilgileri okuyanların "Aman Allahımmm! 608 sayfa mı!?" dediklerini duyar gibiyim ama bana az geldi daha olsa daha da okurdum.

Ben bu kitabı çok beğendim. Açıkçası tanıtımını okuyunca aklıma hemen Bridget Jones'un Günlüğü geldi yıllar yıllar olmuştur okuyalı. Onun kitabında filminden bahsetmiyorum  4 5 kilo fazlası vardı. Bende karakterimizi yani Neve'yi -Eve değil lütfen!- bi kaç kilo fazlası olan bir kadın zannediyordum ama kahramanımız çok acılı süreçler geçirmiş.160 küsür kilolardan 44 bedene inmiş. Kitapta kilo konusu biraz belirsiz kalmış ama sürekli herkesin iyisin çok kilolu değilsin demesine rağmen Neve sürekli diyet spor 36 beden peşindeydi. Alla alla dedim bu kız niye bu kadar takmış kiloya anlamıyorsunuz ilk başta okudukça gerçekten üzülüyorsunuz ama güldüğünüz yerde çok.

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...