31 Ağustos 2012 Cuma

Kitaplardan Kule YaptıkEuphoric Blog ta okunmayı bekleyen kitaplardan bi kaçını alıp kule yapma etkinliği varmış, bende arkadaşım kankitellom Kitab-ı Sevda da gördüm o yaparda ben yapmaz mıyım hemen atladım yemedim içmedim gittim resimlerini çektim. Bu arada bunlar okunacakların yüzde beşi bile değil.
Bu hoş etkinlik için Euphoric Blog'a teşekkürler.

~~~~~~~~

Bu postu yazarken postacı geldi. Bookmark sticker larımı getirmişş. Bunları ebay den çok ucuza aldım. Bi kaç tane daha alacağım ve ileride yapmak istediğim giveaway paketine ekleyeceğim.14 Ağustos 2012 Salı

Pamuk Şeker - Sinem Akça

Kitap Adı: Pamuk Şeker
Seri Bilgisi: #1
Yazar Adı: Sinem Akça
Yayınevi: Sepya
 Sayfa Sayısı: 136
 Tür: Chick-litDün sabah başladım öğlen bitirdim. Yasemin çok renkli ve komik bir karakter 10 yıldır birlikte olduğu kendisinden 20 yaş büyük (ama yaşını göstermiyordur ona göre:D) evli bir sevgilisi vardır ki adam karısı ile 16 yıldır ayrıdır. Neyse geldi mi üst üste gelir işinden sevgilisinden ayrılır üstüne üstlük çatlak mı çatlak arkadaşlarıda cabası.
Kitap çok kısa, kısa hikaye gibi değilde uzun bir yaşamın sanki kısacık bir dönemine tanıklık ediyorsunuz gibi birde merak uyandırıcı bir yerde bitti. İkinci kitap Peri Masalımında çıkış tarihi henüz belli değil.

Açıkçası ben yazım tarzını ve karakteri çok sevdim kitap ta kopukluk hiç yoktu bööyle aktı gitti. Bu tür romanlar genelde yüzünüzde bir gülümsemeye neden olur. Eğer aynı tür kitapları okuyup biraz nefese ihtiyacınız varsa araya Pamuk Şekeri sıkıştırın, pişman olmazsınız.

8 Ağustos 2012 Çarşamba

Mimlenmişim!

Sevgili Kitab-ı Sevda beni mimlemiş. İlk mimlenmem heycanlandım şimdi hemen sorulara geçeyim.


Çaresi bulunmayan bir hastalığa yakalandınız ve bunun sonucunda yaklaşık bir yıllık ömrünüzün kaldığını öğrendiniz. Kalan bir yılınızda ne yapardınız? 

Hayalim hep dünyayı gezmekti. Okulu falan bırakır dünyayı gezerdim herhalde. Tanışabildiğim kadar insanla tanışır yapmayacağım şeyleri yapar yemeyeceğim yemekleri yerdim.Fobileriniz, takıntılarınız var mı? Varsa neler? 

Karanlıktan korkarım.

Bir sabah kalktınız ve dünyada hiç bir insan olmadığını öğrendiniz, ne yapardınız? 

Üzülürdüm herhalde. Uzaylılar saldırıp yok olsalar, beni neden dışladılar öldürmediler ayırdılar diye ya da topluca başka gezegene göç ettiler ve beni neden götürmediler diye zırlardım herhalde:P


Dünyayı dolaşmak isteseniz hangi ülkeden başlardınız? Neden? 

Mısır olurdu, küçüklükten beri çok merak ederim Mısırı.


İtiraf edin prens/prenses'e dönüşür diye kaç kurbağa öptünüz?

Çok yakaladığım oldu ama hiç öpmedim, severdim onları bileydim yapışırdım dudaklarına geç öğrendimde masalı:P


En son yaşadığınız küçük düşürücü, unutamadığınız olay? 

Hmm okulda asansör bekliyorum bitane geldi çok dolu benimde acelem var neyse binemedim kapısı kapandı bende hemen tuşa bastım yeniden farkında değilim tuşun ışığı sönüyor ben basıyorum bu arada o dolu asansörün kapısı açılıp duruyor o kadar dalgınım ki anlayamadım sonra biri dayanamadı hanımefendi basmasanızda gitseler dedi.

Asla yanınızdan ayırmadığınız 3 şey?

Kindle, Cüzdan, Telefon


En yakın arkadaşınızın bir uzaylı olduğunu ve sizi ilk denek olarak kendi gezegenine götüreceğini öğrendiniz, ne yapardınız ?

Arkadaş torpiliyle gidiyorum daha ne istiyim ama bana iyi baksınlar ona göre giderim.

İsviçreli bilim adamları görünmezlik hapını buldu ve siz bu hapı kullanan ilk kişisiniz. Hapı kullandıktan sonra yapıcağınız ilk şey nedir?

Tabi ki de gidip sınav sorularını çalardım. Ya da röntgencilik yapardım:PEvet bende Sevgili Sittirella ve Romancekolik'i mimliyorum. Kolay gelsin hanımlar.


6 Ağustos 2012 Pazartesi

Ve Bütün Çirkinler Öldürülecek - Boris Vian


Kitap Adı: Ve Bütün Çirkinler Öldürülecek
Orjinal İsim: Et on Tuera Tous Les Affreux
Yazar Adı: Boris Vian
Yayınevi:Mitos
 Sayfa Sayısı: 191
 Tür: Bilim Kurgu

Çok ilginç bir kitaptı. Açıkçası çeviri yüzünden odaklanmada sorun yaşadım. Başlar iyiydi ama ortalarda biraz sıkıldım sonu ise gerçekten iyiydi, gülerek kapattım kitabı.

Kitap 1948 yılında Boris Vian ın Vernon Sullivan takma adıyla yayınladığı bir kitaptır. Çevirisi ise 1990 tarihli baskısından 1993 yılında yapılmıştır.

Konusu ise kahramanımız Rocky nin bardan hava almak için çıktığı sırada birinin verdiği sıgarayı içip bayılınca kendini bilmediği pencerenin olmadığı bir odada çırılçıplak  karşısında ise kendisi gibi çıplak olan -onun tanımlamasıyla- bir afet buluyor ama kendisinden bekleneni yapmıyor ve olay çıkarıyor böylece kafası şiş bir şekilde sokakta uyanıyor.

Bundan sonrası ise kahramanımızın arkadaşları ile onu kaçıranların peşine düşmesini anlatıyor işin içinde FBI olduğu robotların insanların yerini aldığı çirkinleri yok edip güzel bir ırk yaratma deneyleri anlatılıyor.

Şunuda belirtmeliyim ben yaşını bilmeden önce kahramanları çok daha yaşlı 30larda hayal etmiştim halbuki Rocky 19 yaşındaymış. Yazıldığı dönemin etkisi olsa gerek.

Sonunu çok beğendim hatta gülerek kapattım kitabı kısada bir kitap zaten bir günde okuyabilirsiniz.

Tanıtım:


Gazino Royalfilminin deli dahisi, kuzen James Bond(Woody Allen) filmin sonunda, uzun boyluları yok edip, dünyada yalnızca güzel kızları ve kısa boylu erkekleri bırakacak bir ilaç keşfetmişti.Bizim deli doktorumuz ise çirkinleri ortadan kaldırıp, güzel bir ırk yaratmak istiyor.Bunun için de güzel kızları kaçırıp, yakışıklı çocullarla birleştiriyor.Bir yandan da çirkinleri öldürecek hain planlar hazırlıyor.CIA ve FBI başkanlarının robotlarını asıllarının yerlerine yerleştiriyor.Sonra ne mi oluyor?Her zamanki gibi hiç beklenmedik bir final.Tam Boris Vian’lık bir konu.Dalgasını geçtiği eleştirmenler kitaba pornografik bilim kurgu demişler.

Safkan - Jennifer L. Armentrout

Kitap Adı: Safkan
Orjinal İsim: Pure
Seri Bilgisi: Melez Sözleşmeleri#2 (Covenant#2)
Yazar Adı: Jennifer L. Armentrout
Yayınevi: Dex
 Sayfa Sayısı: 406
 Tür: YA 

Melez Sözleşmelerinin ikinci kitabı Safkanı geçen hafta bitirdim. İlk önce şunu söylemeliyim kapağa bayıldım hem Melezin hem Safkanın kapaklarıda çok başarılı.

Ayrıca artık Dex yayınevini favori yayınevim ilan ediyorum. Bu aralar hep Dex ten gidiyorum ve hemen her kitabınıda beğendim.

Neyse kitabın konusuna gelirsek Alex okula başlamıştır aynı zamanda hem diğer yarısı Apollyon Seth den hem de uğruna ölünesi bitilesi karizmatik Safkan Aiden dan (Yanlış anlaşılmasın Aiden taraftarı değilim ne okuduysam onu yazıyorum :P) okul harici ders almaktadır.
Bu arada bu ikiliyle de aradaki samimiyeti ilerletmektedir. Samimiyet derken Zoey gibi bir kız değil Seth e yan gözle bakmamaktadır ama Seth her yerden fırladığı için Alex in hayatını doldurmaktadır.

Eğitimler devam ederken Akit te bir öğrenci saldırıya uğrar ve bu bir Melez İblistir. Güvenlik seviyeleri artırılır ve tanrıların gazabı Furiler yani en alt tanrıçaların heykelleri bi anda Akitte ortaya çıkar eğer bir daha güvenlik ihlali olursa heykelden sıyrılıp önlerine geleni öldüreceklerdir bilin bakalım menünün en lezzetli yiyeceği kim. Tabi ki Alex. Kitapta üzücü olaylarda oldu hemde çok üzüldüm. Kitabın diğer kısmı ise Alex in 3 yıl boyunca annesiyle kaçıp ölümlülerin arasında yaşadığı için Konseyin karşısına çıkarılması ve orda başına gelenler var amaa o nasıl sondu gerçekten çok beğendim ve sabırsızlıkla üçüncü kitabı bekliyorum.  

Üçüncü kitap yurtdışında kasım 2012 de çıkacakmış ondan bi kaç sonrada biz okuma şansı elde etmiş olacağız.

Dex Safkan Tanıtım Videosu Tıkla!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...