24 Temmuz 2012 Salı

Melez - Jennifer L. Armentrout

Kitap Adı: Melez
Orjinal İsim: Half-Blood
Seri Bilgisi: Covenant#1 (Melek Sözleşmeleri#1)
Yazar Adı: Jennifer L. Armentrout
Yayınevi: Dex
 Sayfa Sayısı: 331
 Tür: YA 
Konu, karakterler Vampir Akademisi ile baya baya benzerlik gösteriyor ama ben rahatsızlık duymadan keyifle okudum.
Burada vampirler yani Moroiler ve Strigoiler (umarım doğru hatırlamışımdır adlarını) yerine Safkanlar, Melezler ve İblisler var.
Safkanlar yarı tanrıların çocukları, Melezler Safkanla insan birleşmesinin sonucu İblisler ise ısırılan safkanların yoldan çıkmış sapıtmış hali. İblislerin gerçek yüzünü Element büyüsü devreye girene kadar Melezler görebiliyor. Safkanlar sadece 4 elementten birini kullanabiliyorlar. Melezler İblise dönüşemiyor sadece İblislerin hem Safkan hemde Melezlerin vücudunda bulunan eteri -eter ne diyeceksiniz bi nevi ruhun özü- emmeleriyle ölüyorlar tabi Safkanlardan da emiyorlar ama Safkanları İblise çevirip çevirmeyecekleri onların elinde. E tabi Safkanların toplumun kaymak tabakasıyken Melezler ya avcı ya da Safkanların evinde hizmetçi oluyor. Apollyon ise nadir olarak dünyaya gelen 4 elementi ve adını hatırlayamadığım 5. gücü kullanan çok güçlü Melez.

Konuya gelirsek Melez olan Alexandria yani Alex 14 yaşındayken Ilah adasından ve eğitim gördüğü Akit ten annesiyle birlikte kaçıyor. 3 yıl ölümlülerin dünyasında yaşıyor ama bu 3. yılın sonunda İblisler tarafından saldırıya uğruyorlar. Bu saldırı sonucu Alex annesini kaybediyor ve onu Akitten gelen avcılar İlah adasına geri götürüyor. Akit e dönünce Akitten kaçtıkları için yeni dekan olan dayısı onun üvey babasının evinde hizmetçi olmasını istiyor ama Alex buna karşı çıkıyor onu kurtarmaya gelen avcılardan Adien ve Leon un desteğiylede okul sezonu açılana kadar yaşıtlarını yakalayabilmesi için eğitim alması gerekiyor ve bu eğitimidee içinin eridiği Adien verecektir hemde tüm yaz boyunca ama eğitimde başarılı olamazsa direk hizmetçi olacaktır. Hikaye burda bitmiyor ağzının suları aktığı Adien la eğitimi devam ederken Alex hiçte hoş olmayan haberler alıyor ve Akit e üvey babasıyla birlikte gelen Apollyon olan Seth lede kimya çatışması yaşıyor. Acaba neden böyle kıvılcımlar uçuşuyordur, gerisi kitapta...


Dex MElez Tanıtım Videosu Tıkla!

Yazgı - Julie GarwoodKitap Adı: Yazgı
Orjinal İsim: Honor's Splendour
Yazar Adı: Julie Garwood
Yayınevi: Epsilon 
 Sayfa Sayısı: 424

Bu kitabı okumak istediğimi daha önceden söylemiştim çünkü bir JG romanı okumayalı neredeyse yıl oldu. Çıkar çıkmaz aldım okudum ve Julie Garwood u ne kadar özlediğimi farkettim. Bu kadın ne yazarsa okurum yani alsa aynı hikayeyi sadece karakterleri değiştirse yine bayıla bayıla okurum ama tarihi romantik olanları günümüz romanlarından sadece bir tane okudum diğerlerini okumadığım için pek hakim değilim onlara.

Bu roman bir ortaçağ romanı. Abisi Loudden in zulmünden kaçan Madelyne onun tuzağa düşürdüğü düşmanı Duncan ı kurtarır ve saf Madelyne ordan kendi yoluna gideceğini düşünür ama kardeşini kirleten Loudden den intikamını almak isteyen Duncan da misilleme yaparak Madelyne ı kaçırıp evine götürür. Gerisi ise bilindik Garwood romanı  Madelyne iyiliği ve saflığıyla herkesin kalbini fetheder.

Bu roman Amazon ve Goodreads te bir tane kötü yorum puan almamış. En sevilenler arasında açıkçası ben diğer romanlarından çok büyük bi fark göremedim. Diğerlerinide bayıla bayıla okumuştum çünkü. Neyse kısacası Garwood severler alın okuyun, kesinlikle tavsiye ederim.22 Temmuz 2012 Pazar

Akşam Yıldızı - Samantha James

Kitap Adı: Akşam Yıldızı
Orjinal İsim: The Secret Passion of Simon
Seri Bilgisi: McBride Family #1
Yazarı: Samantha James
Yayınevi: Pegasus
 Sayfa Sayısı: 320

Bir skandal öpücükle başlayan istenmeyen bir evlilik
Simon geçmişin hayaletleriyle yaşayan insanlardan kaçan yaşadığı trajediyi kendine mal etmiş bu trajediye sıkı sıkı yapışmıştır.
Kadın kahramanımız ise içi içine sığmayan yıldızlara bakıp dilek dileyen cıvıl cıvıl biridir.
Birbirlerine duydukları şehvetle başlayan Anne in inadına hayran olduğum bu evlilik kurtulabilecek mi, Anne in azmi Simon üstündeki ölü toprağını atabilecek mi attı diyelim peki bunun sonunda Anne den geriye ne kalacak??

  

  Okuyalı baya oldu bu yorumum goodreadsten kalma ama keyifle okuduğumu hatırlıyorum 3 yıldız vermişim (5 üzerinden) demek ki ortalama sizi sıkmayacak bir çırpıda okunacak bir roman. 


Tanıtım:

BİR ERKEK HER ŞEYİ KAYBEDECEĞİNİ BİLE BİLE BÜTÜN KALBİNİ VEREREK YENİDEN SEVEBİLİR Mİ?

Kaderin zalim bir cilvesi Simon Blackwell'in hayatını onarılmaz biçimde değiştirdi. Yoğun tutkuların adamı, bozkırın vahşi doğasını kendine sığınak edip bütün dünyayla bağlantısını keserek, duygu ve arzularını sonsuza kadar yadsımaya kararlıydı. Ama insanın aklını başından alacak kadar güzel bir yabancı, adamın karşı durmaya yemin ettiği cinsel güdülerini harekete geçirdi. Simon Blackwell hiçbir kadının onu cezbedebileceğine inanmıyordu.

Annabel McBride dışında... hiçbir kadın.

"Olağanüstü bir yazar."
-Lisa Kleypas

"SAMANTHA JAMES HEYECAN DOLU, NEFİS ROMANSLAR YAZIYOR."
-Publishers Weekly

"SAMANTHA JAMES KALBİMİZİN EN GÜÇLÜ HİSLERİYLE UĞRAŞIYOR."
-Catherine Anderson

"OKUYUCULAR ONUN SEVİMLİ, ÜÇ BOYUTLU KARAKTERLERİNE BAYILACAK."
-Romantic Times

"SAMANTHA JAMES TAM DA OKUMAYI SEVDİĞİM TÜRDEN KİTAPLAR YAZIYOR."
-Linda Lael Miller
 

16 Temmuz 2012 Pazartesi

Gönül Yarası - Chelsea Cain


Kitap Adı: Gönül Yarası
Orjinal İsim: Heartsick
Seri Bilgisi: Archie Sheridan & Gretchen Lowell #1 
 Yazarı: Chelsea Cain
Yayınevi: Pegasus
Sayfa Sayısı: 400


Kitabın ismi sizi yanıltmasın kendisi bir aşk romanı değil polisiye-gerilimdir, hoş kapağa bakınca hangimizin aklına aşk meşk gelir bilemem ben ilk ismini duydugumda öyle sanmıştım daha sonra arka kapak yazısını okudum ve tav oldum. Neyse.

Kitapta iki kişinin ağzından anlatılıyor olaylar biri psikopat katil Gretchen Lowell ın kaçırıp 10 gün boyunca işkence yaptığı Archie Sheridan diğeri ise gazeteci Susan Ward kendisi Archie nın isteğiyle davanın seyrine tanıklık edecek ve bununla ilgili yazılar yazacaktır. Kitap Archie nin tutsaklığıyla başlıyor ama bütün kitap boyunca bunu okumuyoruz. Gretchen yakalanmıştır (kendi isteğiyle) ve yeni bir katil iş başındadır. 15 lik genç kızları kaçırıp cesetlerini nehre bırakıyor ilk başta kitabın arkasını okudugumda bu katil in kendine Gretchen ı model aldıgını düşündüm ama değil işlerinde hiç bir ortak nokta yok çünkü Gretchen kurbanın acı çekmesini izlemekten sadistçe bir zevk alıyor yeni katilimiz ise onları öldürmeyi sevmiyor herneyse katil arayışları içinde Archie nin 10 günü Susan ın kendi sorunları ve Güzellik Katili Gretchen Lowell ın hapishane odasında bile Archie yi ve davayı nasıl yönettiğini okuyoruz. Archie nin ona takıntısı var bir yerde “Evet. O psikopat ama benim psikopatım” diyor yani Gretchen ı takıntı haline getirmiş ama Archie kitabın sonunda Gretchen a bunu yenebileceği sinyalini veriyor. İkinci ktiapta ne mi oluyor Gretchen hapisten kaçıyor tamda Archie olayı aşmaya bir adım atıp eski karısına dönmeye karar vermişken.

Kitapla ilgili çok ayrıntı vermek istemedim katil bulundugunda peh diyebilirsiniz hani ilikleriniz donduracak derecede bir roman değil ama neden yaptığı nasıl yaptığı sonunda güzel bir şaşırtma ile sizi bekliyor ve Gretchen a hayran kalıyorsunuz. Kitap ziyadesiyle sizi tatmin ediyor ikinciyi sabırsızlıkla bekliyorum keza Gretchen burada hapisteydi birde onu sahnede görmek lazım.

Tanıtım:

Çok güzel ve çok zeki… O bir katil!
Adama haftalarca işkence yaptı. Dalağını söktü, onu lağım suyu içmeye zorladı, çekiç ve çiviyle göğsüne kalp şekli kazıdı. Adam artık öldürülmek için yalvardığında, hayatını bağışlayıp onu serbest bıraktı…
Hannibal Lecter hiç şüphesiz, iki yüz kişiden fazla insan öldüren psikopat Gretchen Lowell’ın yanında kilisedeki çömez çocuklar kadar masum kalır. Lowell şimdi hapiste, ama kurbanı polis Archie hâlâ ondan kurtulmuş değil. İşkencecisini her hafta hapiste ziyaret ediyor; ikisinin arasındaki bağ Archie’nin evliliğini yıkacak kadar güçlü. Üstelik şehirde ergenlik çağındaki kızları öldüren ikinci bir seri katil var. Dedektif Archie, hırslı bir kadın gazeteciyle beraber bu katilin peşine düşüyor. Ama onlara yardımcı olabilecek tek kişi yine Gretchen Lowell’ın ta kendisi…

10 Temmuz 2012 Salı

Dantel - Shirley ConranKitap Adı: Dantel
Yazar Adı:  Shirley Conran
Yayınevi: İnkılap Yayınları
Sayfa Sayısı: 646
Konusu İsviçre de yatılı okulda okuyan dört kızımızın yıllar sonra bir otel odasında ünlü film yıldızı Lili nin “…taklar hanginiz benim annemsiniz “ sorusuyla başlar.Bu dört kadının yaşamını -her kadının kendi bakış açısıyla- bir dantel inceliğiyle anlatan kitap içinde her duyguyu barındırıyor .Genç kızlıktan kadınlığa geçiş ilk aşklar, ilk deneyimler, kendi cinsel kimliklerini bulma çabaları, hayal kırıklıkları, aldatılmaları ama her şeye rağmen ne olursa olsun dostluklarını yitirmemeleri o kadar güzel anlatılmış o kadar ayrıntılı ki yaşamış gibi tanık oluyorsunuz ayrıca romanda dört kadının yanı sıra ünlü yıldız Lili’nin üzücü yaşam öyküsüne de tanık olacaksınız. Etkisinden çıkamamıştım bir süre. Tavsiye ederim.


8 Temmuz 2012 PazarBöyle bir evim olsun istiyorum, çok mu şey istiyorum?

Comfort Food - Kitty ThomasKitap Adı: Comfort Food
Yazar Adı: Kitty Thomas
Yayınevi: Burlesque Press
Sayfa Sayısı: 138
Tür: Güncel Roman, E-book, Erotik, Stockholm Sendrom, Bdsm, Yetişkin
Dil: İngilizce


Uzun zamandır Stockholm Sendromuyla ilgili bir kitap okumak istiyordum ve bi arkadaşımın da tavsiyesiyle Kitty Thomas - Comfort Food okumuş bulunmaktayım.Öncelikle Stockholm Sendromu ne olduğunu paylaşayım. Kaçırılan kişinin kaçırana aşık olması halidir. 

 Ana kahramanımız Emily bir yazardır ve çıktığı kitap turunda kaçırılmıştır.Kaçıran kişi onunla hiçbir şekilde konuşmamaktadır. Ayrıca ismide yoktur ilerde ona master demesini istemektedir. Erkek karakterimizde yani kaçıran kişide Emily de psikolojiden baya iyi anlıyorlar ve aralarında tam bir irade savaşı başlıyor ama ödül ve cezalarla o irade öyle bir kırılıyor ki adım adım kadının kendi benliğinden vazgeçişini okuyoruz adam öyle bir sistem uyguluyor ki kadın adam öl dese ölecek duruma geliyor zaten kitabın sonunda da aramızdaki aşktan daha derin birşey bir takıntı ve bu birgün ikimizden birinin ölümüne neden olacak büyük ihtimalle benim ölümüme diyor. Kitabın tamamı kadının anlatımı ve düşünceleriyle geçiyor ama sıkıcı değil aksine okumaktan büyük bi zevk duyduğum bir roman.Kesinlikle tavsiye ederim.
 Kitap +18 dir.

7 Temmuz 2012 Cumartesi

Az - Hakan Günday


Kitap Adı: Az
Yazar Adı:  Hakan Günday
Yayınevi: Doğan Kitap
Sayfa Sayısı: 360

Sevdim mi sevmedim mi bi türlü karar veremedim. Neden derseniz ben kitap okurken kahramanın başına gelenler beni çok etkiliyor, bu yüzden bu kitapta üzüldüğüm yer çok oldu açıkçası yordu beni kitap. Acı gerçek derler ya çat diye suratınıza çarpar bu kitapta beni tokatladı resmen.

Hikayenin iki kahramanın adı da Derda, birbirlerine hazırlanmaları 40 yıllarını alıyor birbirlerine kavuştuktan sonrası iki sayfa bişey ister istemez o kadar hayatlarını okuduk birazcıkta birlikteliklerini okusak dedim ama sanırım ben biraz olaya duygusal yaklaştım neyse kitap hakkında birazcık bilgi vermek gerekirse iki bölümden oluşuyor ilki 11 yaşında evlendirilip Londra ya giden orda kocasından sadistçe muamele gören eroin,porno yıldızı olmak gibi her türlü pisliğe maruz kalan Derda, ikinci kısım ise 11 yaşında annesinin cesedini onu yurda götürmemeleri için saklayıp parçalayan ve 5 farklı mezarlığa gömen Oğuz Atay uğruna cinayet işleyen 40 yaşında cezaevinden çıkan ama hala çocuk olan biri. Kitabın sonunda kitabın başından beri olan her olayın birbirlerine kavuşmaları için bir basamak oluşturdugu tesadüfler zinciriyle kavuşuyorlar. Kitap kesinlikle argo dili yüzünden +18. Tavsiye eder miyim bilemiyorum ama yazarın diğer kitaplarına da bakacağım kesin.

Derda ismi dert, tasa, sıkıntı gibi manalar taşıyormuş okurken merak edip bakmıştım.

Nereye Kayboldu Bu Erkekler? - Jenny Colgan

 

Kitap Adı: Nereye Kayboldu Bu Erkekler?
Yazar Adı: Jenny Colgan
Yayınevi: Pegasus
Sayfa Sayısı: 368
Tür: Güncel Romantik, Romantik, Chick-lit

Öncelikle bu kitap bir chick-lit yani aman aman birşey beklemeyin, eğer bu aralar aynı tür kitapları okumuşsanız çok, araya sıkıştırabileceğiniz çok hoş bir roman olabilir

Hikayeye gelirsek klasik hikayelerden biriydi şehirde yaşayan kızımız bir anda Londra da erkek kalmadıgını farkeder heryer kadın doludur daha sonra taşradan şirketine teklif gelir ve orda işe başlamak zorunda kalır (halkla ilişkiler uzmanı) işide ormanı yok edip golf yapmak isteyenlere karşı savaş açan Harry Barr a yardımcı olmaktır kasabamız iskoçyanın en çok erkek nüfusuna sahip kasabasıdır (575 erkek 66 kadın) ben daha farklı hayal etmiştim burdaki erkekler iyi dürüst evlenilecek tip adamlar ama daha önce bayanlarla pek muhatap olmadıkları için biraz tecrübesiz ve utangaçlar mesela;

~~~

"Benimle kuzu doğurtmaya gelir misin?"

~~~

Erkekleri biraz daha ayrıntılı anlatsaydı daha hoş olabilirdi yani çok az betimlenmişlerdi ama bu tarz romanlarda pek hikayeye bakmıyorum çünkü adı üstünde piliç edebiyatı eğer beni güldürmüşse hatta kahkaha attırmışsa(ki baya attım) bu roman kendi dalında(çik-lit) iyi bir romandır ki hikaye gayet güzel işlenmiş çok hoş ve zekice espriler vardı.

4 Temmuz 2012 Çarşamba

Av Mevsimi – Linda Howard


Kitap Adı: Av Mevsimi
Yazar Adı: Linda Howard
Yayınevi: Epsilon
Sayfa Sayısı: 344
Tür: Gerilim, Gizem, Güncel Romantik, Komik

Linda Howard benim en en sevdiğim yazarlar arasındadır. Ne yazarsa okurum o derece tutkunuyum. En son geçen hafta Av Mevsimi adlı kitabını bitirdim. Hani bir Kara Melek gibi çok çok beğendiğim bir kitap değil ama ben yinede çok severek okudum.

Konusu: Av Mevsimi ismi yanıltmasın aslında ana karakterimiz Daisy koca avına çıkmıştır yalnız bu avda avcıyken av konumuna düşmekte. Kendisi doğup büyüdüğü kasabanın kütüphanesinde çalışmaktadır . 34. yaş gününe bastığı sabah kalktığında Daisy ye ne evi ne kocası ne de çocukları olduğu dank eder. Annesi ve teyzesinin desteğiyle saç, makyaj ve kıyafet ev değişikliğine gider. Teyzesi ve annesi baktı Daisy bu işi kıvıramıyor aynı kasabada yaşayan Todd Lawrence dan yardım isterler.

Erkek kahramanımız Jack ise kasabanın polis departmanının şefidir . Kendisi New York ta Swat ekibinde çalışmış kaslı iri yarı bir adamdır. Daisy ile yolları önce kütüphanede daha sonra ise Daisy nin değişip sarışın çekici bir kadın olduktan sonra koca avı için barlara yaptığı ziyaretlerde çakışır.

Ben okurken bazı yerlerde çok güldüm. Sizi yormayacak keyifli bir roman. Linda Howard okuyanlar zaten yazarı yakından tanıyordur. Okumayanlar ise bu yazarın kadın kahramanları iki tiptir. Birincisi paranormal yetenekleri olan cinayete tanık olan ya da katilden kaçan kadınlar diğer tipse saf sevimli komik olup yine cinayet tanığı olan kadınlardır. Yani bu kitapta romantizmin yanı sıra polisiye, gizem ve komik öğeler bulacaksınız. Bence muhakkak okuyun pişman olmayacaksınız.


Fifty Shades Serisi (Grinin Elli Tonu) - E.L. James


Kitaplar: Fifty Shades of Grey#1,
Fifty Shades of Darker#2,
Fifty Shades of Freed#3
Yazar: E. L. James 
Dil: İngilizce
Yayınevi: Arrow Books
Tür: Bdsm, Erotik, Güncel Romantik, Romantik, Yetişkin

+18

İlk yorumlamamı bu seriyle yapmak istedim zira hem çok sevdiğim bir seri hem de yakın zamanda pegasus yayınlarından Grinin 50 Tonu adıyla ilk kitabı çıkacaktır. Ayrıca dünyanın her yerinde çılgın gibi okunmaktadır. Piyasaya çıktığı ilk hafta 100 binden fazla satmış Harry Potter ve Alacakaranlık gibi dünyaca ünlü kitapları geride bırakmıştır.


Kitabın konusu: Üniversiteden yeni mezun olan Ana ev arkadaşı ve en yakın arkadaşı Kate in yerine Grey Enterprises Holdings in Ceo su Christian Grey ile röportaj yapmaya gider. Aklında kırklarında bronz tenli açık saçlı bir Amerikan zengini olarak hayal etmiştir ama karşısına 27 yaşında koyu bakır rengi saçı ve açık gri gözleri olan yakşıklı mı yakışıklı bir delikanlı çıkar.

Ana nın sürekli kızarmaları, sakarlıkları Christian ın sürekli ben tehlikeliyim uzak dur benden mesajları size başka bir genç yetişkin serisini hatırlatabilir. Çünkü bu seri bir Twilight fanfictionı olarak hayat bulmuştur. Ama kendini ve Twilight ı aşmış bir seridir. Bu yüzden okurken Twilight aklınızın ucuna bile gelmez. Ben ilk kitabı bitirdim ikinci ve üçüncü kitapları sınavlarım dolayısıyla meraktan atlaya atlaya okudum. Açıkçası çoğu yorumlayan arkadaş gibi bende üçüncü kitabı gereksiz buldum. Nedenlerini sıralamayacağım ispiyona girecektir ama gereksiz ekşın yaratıp üçlemeyi tamamlamaya çalışmış yazar.

Peki nedir bu kadar kendine çeken bu kitapta. Şöyle söyleyeyim adam ne istediğini pat pat söyleyen bir adam. Kadınların ilişki esnasında kendisine dokunmasını istemeyen biri belirttiğim gibi bu kitap bdsm içeriyor. Master/Slave ilişkisi ama bu kitapta ilişki haricinde Christian normal yaşamda da uygulamak istiyor. Zira öncelikle Ana ya bi anlaşma veriyor. Burda kaç kilo olacağına ne giyeceğine saçına başına bile Christian karar veriyor. İleriki kitaplarda Christian ın neden böyle olduğu yavaş yavaş işleniyor. Çok kötü bir çocukluk geçirmiş annesinin açtığı yaraları ve onun sonrasında evlatlık alındıktan sonra yaşadıklarını anca yatakta kendini bu şekilde ifade ederek baş etmeye çalışıyor.

Merhabaa!

Merhaba, bloguma hoş geldiniz,

Aslında çok birşey yazmaya gerek yok üstteki resim beni özetlemiş.

Çocukluktan beri okumaya aşık bir insanım, bulduğum tüm vakitleri okuyarak geçiririm. Hemen her tür severim ve blogumda da okuduğum kitaplardan bahsedeceğim ama şunu belirteyim ben bi eleştirmen değilim yani benden öyle ultra yüksek düzeyde tahliller beklemeyin. Bazen kitapla dalga geçerim bazen bir kitaba aşık olurum.
 Genel olarak burada macera, gerilim, tarihi aşk romanları, fantastik edebiyattan yorumlar görebilirsiniz.

Sevgiler, saygılar..


EDİT:

Bundan önce benim bir blogum daha vardı aynı isimle ama hesabım silinince yanlışlıkla! blogum da elden gitti. Tanıtım yazısını kaydetmişim. Sizinle tekrar paylaşmak istedim.

-------------------

Öncelikle blog açmak ne zor işmiş öldüm öldüm dirildim isim bulacağım diye hele ilk yazı daha da zormuş ne desem ne anlatsam bilemedim kısaca kendimden bahsedeyim doğma büyüme İstanbullu ama özünde tam bi Sivaslı olan ikide yöreye özgü höö, ne dedin, o neydi gız, nörüyon, tanrı bizi kutsasın, minareden at beni aşşa in tut beni laflarını kullanan blogun adından da anlaşılabileceği ya da anlaşılamayacağı gibi kitaplarla yaşayan arada sırada call of duty zombi oynayıp kuzeniyle 
 -    Kamil olum yine vuruldum koş yetiş panzehiri getir bana çabuk gözlerim kararıyor bacaklarımı hissetmiyorum ölüyorum tanrım…
Ya da kuzenim vurulursa;
-    Kamil bekle az dayan geliyorum kardeşimm aman tanrım kamil ölme yetişemedim kurtaramadımmm
 gibi diyaloglar yaşayan bu yüzden kimsenin kendisiyle zombi oynamak istemediği çünkü oynarken ya yanımdakinin boğazına sarılıyorum beni kurtar diye ya da o ölünce sarılarak ağıt yakarken kendimde ölüyorum.
Çook küçük yaşlardan beri okuma sevdasıyla yanıp tutuşan annesinden azar işiten hatta ortaokulda hocasına “bu kız çok kitap okuyor hiç iş yapmıyor napıcaz sonunu hiç iyi görmüyorum“  diye şikayet edilen zamanında o klasik senin bu klasik benim nerde gerilim adam kesen roman varsa orda tapınak kuran aşk romanlarını bi kadına hakaret sayan ama şu anda elinden aşk romanı düşmeyen kitap almak için bi açlık duyup alamayınca yoksunluk krizleri geçiren üniversite 3. sınıfta olan ama şu anda bitirme yaşını geçen hala ne yapmak istediğine karar veremeyen bi gün bedevi olucam deyip öbür gün kıraathane açmak için para biriktiren bi kızım. Az biraz tembelim kimbilir ne zaman  gelir ilk yorumlar bilemiyorum burda kitap film yorumu görebilir bazen alakasız bizim ailenin nimetleri akrabalardan diyaloglar duyabilirsiniz, şimdilik selametle..


--------------------
Duygulandım:'(

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...